• POWIAT KOSZALIŃSKI
    INFORMACJE O TWOIM POWIECIE

Aktualności


Powiatowe Turnieje Żaków, Orlików i Młodzików w Bobolicach

25.09.2017 | Dodał: magdalena.tucka@powiat.koszalin.pl

W dniach 9/10/16 września w Bobolicach na boisku Olimpia przy ul. Pocztowej 15, odbyły się turnieje inauguracyjne rozgrywek Ligi Bałtyckiej  Orlik 2012 – Powiat Ziemski Koszalin  Żaków, Orlików  i Młodzików.

W sobotę 9 września br. na boisku wystąpili najmłodsi zawodnicy z kategorii Żak U8 ( rocznik 2009 i młodsi).

W turnieju wzięło udział    sześć  zespołów z podziałem na dwie grupy. Grupa   I - UKS Olimpia Bobolice (trener Dawid Olearczyk), SAS I Sianów (trener Piotr Starzecki, kierownik zespołu Krzysztof Dacyszyn), AP Zryw I Kretomino (trener Piotr Stefanów, kierownik zespołu Anna Karpowicz), Grupa II – LUKS Iskra/SP Kłanino ( trener Dawid Olearczyk),  SAS II Sianów (trener Piotr Starzecki, kierownik zespołu Krzysztof Dacyszyn), AP Zryw II Kretomino (trener Piotr Stefanów, kierownik zespołu Anna Karpowicz).

Z przyczyn organizacyjnych nie dojechały zespoły AP Mielno, SP Dąbrowa/KS Sieciemin i KS Bajgiel Będzino.

Zespoły grały w grupach systemem „każdy z każdym” 2x12 minut. Po raz pierwszy zgodnie z nową unifikacją PZPN na zmniejszonych boiskach w 5-osbowych składach oraz na małe bramki o wym. 3,00x1,55.

Emocji było co nie miara, a w związku z tym, że w tej kategorii wiekowej nie jest prowadzona klasyfikacja punktową wygrali wszyscy, którzy wzięli udział w zawodach.

Dodatkową super atrakcją była możliwość spróbowania swoich sił w football darts, czyli połączenia piłki nożnej i gry w darta zaprezentowaną przez firmę Football Darts z Drawska Pomorskiego ( https://www.facebook.com/FootballDartsPL).

Natomiast w niedzielę 10 września br. w Dniu Piłkarza do rywalizacji przystąpiły zespoły z najstarszej kategorii Młodzików U13 ( rocz. 2004 i mł.). W zawodach wzięło udział sześć zespołów UKS Olimpia I Bobolice, UKS Olimpia II Bobolice, LUKS Iskra/SP Kłanino, MKS Gryf I Polanów, MKS Gryf II Polanów, SP Bonin, które grały systemem „każdy z każdym”.

Mecze były bardzo emocjonujące, ale prowadzone w zdrowej sportowej atmosferze w duchu fair play. Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajął zespół gospodarzy UKS Olimpia I Bobolice, który wywalczył jednocześnie Puchar Przewodniczącego LZS w Szczecinie. Na drugiej pozycji niespodziewania uplasował się drużyna LUKS Iskra/SP Kłanino, która w decydującym pokonała MKS Gryf Polanów 3:0. Czwarte miejsce zajął zespół SP Bonin, a kolejne UKS Olimpia II Bobolice i MKS Gryf II Polanów.

Dnia 16 września br. grali zawodnicy z kategorii Orlik U10 (rocz. 2007 i młodsi). W zawodach uczestniczyło sześć zespołów z podziałem na dwie grupy  : grupa I - 1) UKS Olimpia I Bobolice (trener Henryk Kowalski), 2) SAS  Sianów(trener Piotr Starzecki, kierownik zespołu Krzysztof Dacyszyn), 3) Zryw/AP I Kretomino ( trener Piotr Stefanów), 4) AP I Mielno ( trener Mariusz Gosławski, kierownik zespołu Ewa Juchniewicz) ; grupa II - 1) UKS Olimpia II Bobolice (trener Henryk Kowalski),  3) Zryw/AP II Kretomino  ( trener Piotr Stefanów), 4) AP II Mielno ( trener Mariusz Gosławski, kierownik zespołu Ewa Juchniewicz). Od kolejnego turnieju po wcześniej rejestracji do gry mają jeszcze przystąpić zespoły KS Wybrzeże Biesiekierz  i  Fala ABFORST Gąski

Grano systemem „każdy z każdym” grupie, a mecz trwał 1x16 minut. Po zakończeniu meczu zespoły szkoleniowo strzelały jeszcze rzuty karne.

W pierwszej grupie zwyciężył zespół AP I Mielno ( 7 pkt), a kolejne miejsca zajęły SAS Sianów ( 5 pkt), Zryw/AP I Kretomino ( 3 pkt) i UKS Olimpia I Bobolice (1 pkt).

Natomiast w grupie II pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęła AP II Mielno ( 9 pkt),  przed  Zryw/AP II Kretomino ( 3 pkt) i UKS Olimpia I Bobolice (0 pkt).

Organizatorem turniejów   był UKS Olimpia Bobolice,  a wsparcia udzielił min. Polski Związek Piłki Nożnej, Zachodniopomorskie Zrzeszenie  Ludowe Zespoły Sportowe, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Koszalinie, Gmina Bobolice i PCO Bobolice.

Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony słodki poczęstunek, napoje i nagrody. Ponadto, prezes ZZPN Jan Bednarek dla zespołów biorących udział w bobolickich zawodach  ufundował darmowe bilety na mecz reprezentacji futsalu Polska – Węgry.

Należy podkreślić , że zawody odbywały się na świetnie przygotowanej murawie po

kompleksowej konserwacji wykonanej w ramach programu Społecznik.

Zarząd UKS Olimpia Bobolice, dziękuje wszystkim za pomoc przy organizacji imprez , a szczególnie mamom za smaczne ciasto.

 

Opracował :

Henryk Kowalski

Koordynator LBO PZ Koszalin

Kontakt 604 138 872